top of page

Youtube Suggestions


יש לי וידוי: אין לי מושג על מה לכתוב. אני לא יודעת אם זה מחסום כתיבה או שאני פשוט לא קוראת מספיק ושומעת מספיק מוזיקה בשביל שהמילים יצאו ממני אחרי זה. בכל מקרה, החלטתי לכתוב על מציאות קטנות ועתיקות מרחבי האינטרנט של מוזיקת שוליים, וגם לא כל כך שוליים, שכדאי לשמוע. דברים שמזכירים את האוצרות שמוצאים בהצעות הצד של יוטיוב. הרבה דברים ישנים וגם פחות ישנים, בעיקר אינדי מלטף ונעים כי זה מה שאני הכי טובה בו. מקווה שתיהנו!


Wise Blood


כריס לאופמן מפיטסבורג, פנסיבלניה התחיל לעשות מוזיקה אי שם ב2008. יום אחד החליט שנמאס לו לנגן על גיטרה, שם אותה בצד ולא נגע בה יותר. במקום זה הוא התחיל ליצור קולאג׳ים מוזיקליים - שירים שמורכבים מסימפולים על גבי סימפולים - כשהאלמנט המקורי היחיד בהם הוא הקול שלו עצמו. לאופמן ניסה ליצור מוזיקה חדשנית שמתעלה על עולם המוזיקה העכשווי. הוא ניסה ליצור קולאג׳ הרמוני, ושם המון דגש על המלודיות של השירים שלו. הגישה הזו יוצרת שירי פופ אלקטרוני אלטרנטיבי עמוסים ועוצמתיים שמזכירים שירי גוספל. את השם שלו סבא שלו נתן לו - הוא היה כועס כשילדים אחרים קראו ללאופמן 'young blood', והיה אומר ״אתה לא דם צעיר, אתה דם חכם.״ השירים של לאופמן הם אסופה של רגשות, צלילים ועולמות מתנגשים וגם לא מתנגשים. הם רעש באוזניים שמכאיב אבל גם מתחבר למקומות הכי שקטים וזועמים שיש לנו בגוף. זה או לשמוע אותם ולבכות ולכעוס או לשמוע אותם ולרקוד בלי לפחד מהצל של עצמך.


אלבומים בולטים:


1.`​+​` - מ2010, איפי מלא ראשון, נוטה לז׳אנר הלופיי


2. These Wings -מ2011 - לאמיצים בלבד!


3. id - מ2013, יותר ערב לאוזן, אלבום שלם ומלא עם סאונד מאחד.


Palpitation


שתי חברות הכי טובות משוודיה הקימו להקה שיוצרת מוזיקה נעימה וחמודה לשמיעה. האלבום הכי מוצלח בעיני נקרא על שם הלהקה (יצא ב-2010), והוא נע בין שירים מרגשים ושמחים מידי לבין שירים מרגשים ונוסטלגים מידי. אין במוזיקה שלהן יותר מידי התחכמויות אבל הקול החם שמעטר אותה והמלודיות המתוקות שלה עושה אותה מוצלחת.


שיר לשמוע: Love Again\In Five Years


Electric President

לאלקטריק פרסידנט יש ארבעה אלבומים ורק אחד מהם טרחתי להכיר, כי למוזיקה שלהם יש סאונד שאני או מאוד מסתייגת ממנו או מאוד נהנית ממנו וזה תלוי במצב רוח. בכל מקרה, האלבום המלא הראשון שלהם נקרא על שמם והוא אלבום מצוין שנע בין אלקטרוניקה, אינדי גיטרה וגליץ׳! הרבה דיכאון וחוסר אמונה בעתיד האנושות אבל גם רגישות וצלילים שזורמים אחד לשני במין התנפצות נעימה לאוזן. מצוין לילדים בני הארבע עשרה הכועסים שבתוכנו.

שיר לשמוע: Ten Thousand Lines/Some Crap About The Future


Fredrik

לפרדריק, כמו כל הגילויים הקטנים שפה יש גם סאונד מאוד ספציפי. לי זה תמיד נשמע כאילו הם לא מנגנים על כלי נגינה, אלא על כל מיני כלי מטבח, עצים וענפים שהם מצאו בבית ובחצר באותו הרגע. הייחוד הזה נותן להם סאונד מאוד מנחם אבל גם מחוספס, מלא ורגיש. הם נשמעים כמו הטבע שהם חיים בו (שוודיה), כמו הערבוביה של הסתיו והחורף במקום קר במיוחד כשמסתכלים מתוך הבית החמים מהחלון - על העלים שנושרים, השלג שיורד, הגשם ששוטף את הכל; והרגשות כלפי העולם משתנים.


שיר לשמוע: Alina's Place\11 Years


Juan Wauters

חואן ווטרס הוא נסיך אמיתי. הוא הגיע לניו יורק מאורגוואי בהיותו נער צעיר, והתמודד עם הבדידות שחש על ידי המוזיקה שעשה. הוא הקים את ההרכב The Beets שדי הצליח בארה״ב, ודעך לקראת 2012. ב-2014 הוציא חואן את אלבום הסולו שלו, N.A.P. North American Poetryאלבום שמלווה אותי שנים. השירים בו פשוטים, רק ווטרס והגיטרה שלו, לפעמים שר בספרדית אבל תמיד יש את הגיטרה. שירים כיפיים וקלילים, ליריקה פשוטה, כנה ואמיתית לחיים. באמת שלא צריך יותר מזה. כל כך אהבתי את השיר Water שתרגמתי אותו לעברית יום אחד (שיטה טובה לנערה שאוהבת את השפה העברית ואוהבת להבין שירים עד הסוף)


שיר לשמוע: Escucho Mucho\Lost In Soup


שירים יחידים:

Evenings - Still Young

אלקטרוניקת לופיי נעימה ומרגשת.

Felix Laband - Ding Dong Thing

פליקס נולד וחי בדרום אפריקה, יוצר מוזיקת אינדי אלקטרונית אווירתית, ובDead Safari הוא יצר קולאז׳ מוסיקלי שמורכב מסימפולים שאסף במשך עשר שנים.

Haiku Salut - Glockelbar

טריו אינסטרומנטלי (ונשי!) מאנגליה שמשלב אלקטרוניקה, פולק ומוזיקה קלאסית.

השילובים הלא צפויים האלו יוצרים גן עדן לשמיעה -  שירים מורכבים, מרגשים ויפהפיים.


ולבסוף, בגלל שכתבתי על יותר מידי שירים הפכתי את כל הפוסט הזה לפלייליסט לנוחיותכם!


22 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page